Lăcătuş a demisionat de la Steaua

"Lăcătuş a venit în faţa echipei şi a anunţat că-şi dă demisia, a plecat", a declarat Gigi Becali la Sport.ro.

Prin demisia de luni, Marius Lăcătuş îşi încheie al treilea mandat pe banca Stelei în postura de antrenor principal, mandat început în septembrie 2010. El a mai antrenat Steaua în perioada octombrie 2007-octombrie 2008 şi din decembrie 2008 până în mai 2009.

În al treilea mandat la Steaua, Lăcătuş a debutat cu un egal pe banca Stelei, scor 3-3, cu Napoli, după ce în minutul 16 al meciului "roş-albaştri" conduceau cu 3-0. Parcursul în Liga Europei al Stelei s-a oprit tot în grupele competiţiei. La ultimul meci al grupei, cu Napoli, în deplasare, Steaua avea nevoie de cel puţin un egal pentru calificare, dar a pierdut partida cu 0-1 după un gol în minutul 92.