Mircea Lucescu după înfrângerea de la Barcelona: "Calificarea era compromisă de la tragerea la sorţi!"

Şahtior a pierdut la scor pe Camp Nou, iar Mircea Lucescu spune că e greu să se mai gândească la calificare. Il Luce crede că soarta calificării a fost decisă încă de la tragerea la sorţi.

"A mers foarte bine totul, ce să spun. Eu le-am dat posibilitatea să câştige acest meci. Era foarte dificil să ne gândim că putem să ne calificăm. Am putut să marcăm în minutul unu, dar apoi le-am oferit un cadou incredibil. Barcelona este asta, când greşeşti nu te iartă. Apoi am echilibrat meciul, dar sunt jucători tineri şi trebuia să fim mai atenţi. Apoi din nou le-am oferit un cadou. Cu 2-0 la pauză, Barcelona a abordat repriza a doua cu aplomb. un joc bun al nostru. Sunt supărat pe Raţ, nu putea să bată aşa acel aut şi nu putea să se retragă până în careu atunci, cu Alves. La experienţa lui nu se face aşa", a spus Mircea Lucescu la TVR. Citeşte mai multe pe www.prosport.ro.